INDEX™20 Nonwovens Fuarı

Sareks, nonwoven dünyasına dair son gelişmelerin ve yenilikçi ürünlerin paylaşıldığı INDEX™20 fuarında yerini aldı. 19-22 Ekim 2021 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleşen fuarda Sareks’in sektöre sunduğu hijyenik ürün bileşenlerine dair son yenilikleri tanıtıldı.

Korozo, SAREKS fabrikasıyla Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nin En Büyük 3. Sanayi Kuruluşu Oldu


Türkiye esnek ambalaj sanayinin lider şirketi Korozo
, Türkiye sanayisine yön veren şirketler arasındaki yerini üst sıralara taşırken kişisel bakım ve sağlık ürünleri alanındaki lider markası SAREKS ile de büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye'nin lider esnek ambalaj üreticisi Korozo, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde, bu kez kişisel bakım ve sağlık ürünleri alanındaki lider markası SAREKS için üretim yaptığı fabrikası ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nin 3. sanayi kuruluşu oldu.

Korozo’dan gelen esnek ambalaj tecrübesi, ileri teknolojileri ve güçlü Ar-Ge altyapısı ile SAREKS, 35 ülkeye ihracat yaparken Fransa, Almanya ve İngiltere’de de ofisleri bulunuyor.

2018 yılı verilerine göre Korozo, Türkiye genelinde en büyük sanayi kuruluşları arasındaki yerini ise bir önceki yıla kıyasla 16 basamak birden artırarak 145. sıraya yükseltti.

Çorlu-Tekirdağ’da 23 Milyon Avroluk projenin çalışmalarına başlandı


Avrupa'nın en büyük ambalaj tesisi olan Çorlu fabrikamızda yeni projemiz için çalışmalara başladık. 12000 m2'lik bir alanı kaplayacak olan yeni tesisimizin 2020 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanmaktadır. Ekstrüzyon, matbaa, laminasyon, embossing ve dilimleme makinelerinden oluşan makine parkuru hijyen bileşenleri sektörü için imalat
yapacaktır.

İş ortaklarımız için ortak bir gelecek yaratmak amacıyla, verimliliğe odaklanarak modern fabrikamıza yatırım yapmaya ve sıkı çalışmaya devam edeceğiz.

Korozo Grup’ta Ceo’luk Görevine Filip LENS Getirildi


Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren dünyanın önde gelen şirketlerinde uzun süre yönetim kademesinde görevler alan Filip Lens, Türkiye’nin lider esnek ambalaj üreticisi Korozo Grup’un yeni CEO’su oldu.

Ambalaj sektöründe yöneticilik de dâhil on yılı aşkın bir deneyimi bulunan Filip Lens, 30 Eylül 2019 tarihinden geçerli olmak üzere Korozo Grup’un CEO’su olarak göreve getirildi. 39 yıldır CEO’luk görevinde bulunan Jeki Mizrahi ise bu tarihten itibaren Korozo Grup’ta yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam edecek.

Lens, Korozo Grup’ta göreve başlamadan önce esnek ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Bemis’te Avrupa Başkanı olarak görev yapıyordu. Bundan önce yine Bemis Avrupa’da Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışan Lens, Bemis’e katılmadan önce de 7 yıldan uzun bir süre yine ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Amcor Limited’da görev aldı. Lens burada ise birim yönetimi, strateji, satış ve pazarlama ile operasyon alanlarında yönetim kademesinde kilit roller üstlendi.

Avrupa'nın En Büyüğüne En Yüksek Not


Korozo’nun Avrupa’nın en büyük entegre ambalaj tesisi unvanına sahip Çorlu’daki fabrikası, büyük bir başarıya imza atarak dünyanın lider denetim kuruluşu SGS tarafından yapılan BRC IOP denetimini geçti ve yine AA derecesini aldı. Bu derece ile Çorlu’daki fabrikada üretilen ürünlerin güvenli ve işlevsel ürünler olduğu bir kez daha tescillenmiş oldu. Yaptığı yatırımlar ve sunduğu ilklerle Türkiye esnek ambalaj sektörünün gelişimine öncülük eden Korozo’nun Çorlu’daki fabrikası, dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu SGS tarafından yapılan BRC IOP denetimini başarılı şekilde geçerek bir kez daha en yüksek derece olan AA ile belgelendirildi.

Ambalaj ve ambalaj malzemesi imal eden şirketlerin, gıda sektörüne üretim yapabilmesi için BRC IOP denetiminden geçmesi gerekiyor. Şirketler güvenli, işlevsel ve yasal ürünler imal ettiklerini, bu standarda uygunluk belgesi alarak müşterilerine gösterebiliyor.

Korozo Türkiye'nin En Büyük Sanayi Kuruluşları Listesinde Yükseldi


Türkiye'de ambalaj sektöründeki lider firma olan Korozo
2018 yılında Türkiye'nin En büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde 16 sıra yükselerek 145. sıraya yerleşti. Devam eden yatırımlar sayesinde ambalaj üretimi yapan şirket, İstanbul

Sanayi Odası (ISO) tarafından hazırlanan listede yükselmeye devam ediyor. 2018 yılında net satış rakamı 1,363,266,850 TL'ye ulaşan Korozo, Avrupa'nın en büyük 10 ambalaj üreticisi arasında yer alma hedefiyle, yenilikçi, yüksek kaliteli, güvenilir ve çeşitli ürünleriyle küresel pazardaki payını artırmaya devam ediyor. 

Korozo Grup Şirketlerinden VİTRAPACK Altın Ödül Kazandı


Korozo Grup şirketlerinden Vitrapack, Avrupa Flekso Baskı Teknik Komitesi (EFTA) tarafından Sabit 7 renkli Flekso Baskı (CMYK+Turuncu+Mor+ Yeşil) ile Teknik İnovasyon kategorisinde altın ödüle layık görüldü. Genişletilmiş renk gamı olarak da bilinen 7 renk uygulaması; 7 sabit mürekkebin sürekli baskı makinesi üzerinde olmasına olanak vererek, mürekkep ve aniloks değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırması sebebiyle flekso endüstrisi için en mantıklı çözüm olarak görülmektedir.

Diğer yandan bu teknoloji aynı çalışma üzerinde fazlaca tasarım esnekliği sağlayarak tasarımın görsel olarak sınırsız sayıda renk basılabilirliği ile, maliyet ve süreç verimliliğine katkı sağlamaktadır.