Kalite Politikası

SAREKS Ambalaj, kalite faaliyetlerinde sürekli iyileştirmeyi benimser ve amaç ve hedeflerini belirlerken de aşağıdaki ilkelere göre hareket eder.

Bu politika doğrultusunda SAREKS;

 

Kalite Sertifikaları

 

Kalite Kontrol ve Laboratuvar

Hava Geçirgenliği Test Cihazı

Nonwoven kumaşlarda, belirlenen alandaki numune yüzeyinden, belirlenen basınç ile dakikada geçen m³ hava miktarını ölçmekte kullanılır.

İklimlendirme Kabini

Üretimi yapılan ürünlerin istenen sıcaklık ve nem koşullarında kalite kontrol testlerinin yapılmasında ayrıca kararlılık, yaşlandırma, koşullandırılmış şartlarda depolama ve saklama, raf ömrü ve Ar-Ge testlerinin yapılmasında kullanılır.

Laboratuvar Ölçekli Mikser ve Kaplama Ünitesi

Tutkalın istenilen yüzeye, farklı ağırlık ve ebatlarda uygulanabilmesini sağlayan laboratuvar ölçekli bir laminatördür. Özellikle Ar-Ge testlerinde kullanılır.

Viskozimetre Test Cihazı

Akışkanların farklı sıcaklıklarda akmaya karşı gösterdikleri direncin ölçülmesinde kullanılır. Özellikle tutkalların girdi kontrol testlerinde kullanılmaktadır.

Silikon Tayin Cihazı (XRF)

Silikon kaplanmış yüzeylerde, X-ışını floresans prensibi kullanılarak, silikon miktarının kantitatif olarak metrekare başına düşen gram cinsinden ölçümünde kullanılır.

Yumuşama Noktası Tayin Cihazı

Halka bilye metodu ile tutkalın yumuşama noktasının tayini amaçlı kullanılmaktadır. Yumuşama Noktası (Ring and Ball) Test Cihazı, karıştırıcı, iki adet çelik bilye, bilye tutucu, iki adet yüzük, ısıya dayanıklı cam beher ve termometreden oluşmaktadır.

 

Ar-Ge