R&D and LaboratoryHava Geçirgenliği Test CihazıNW kumaşlarda, belirlenen alandaki numune yüzeyinden, belirlenen basınç ile dakikada geçen m³ hava miktarını ölçmekte kullanılır.
R&D and Laboratoryİklimlendirme Kabini Üretimi yapılan mamüllerin istenen sıcaklık ve nemde şartlandırılarak kalite kontrol testlerinin yapılmasında ayrıca kararlılık, yaşlandırma, koşullandırılmış şartlarda depolama ve saklama, raf ömrü ve araştırma/geliştirme testlerinin yapılmasında kullanılır.
R&D and LaboratoryLaboratuvar Ölçekli Mikser ve Kaplama ÜnitesiTutkalın istenilen yüzeye, farklı g/m2 lerde uygulanabilmesini sağlayan laboratuvar ölçekli bir laminatördür. Özellikle araştırma/geliştirme testlerinde kullanılır.
R&D and LaboratoryViskozimetre Test CihazıAkışkanların, farklı sıcaklıklarda akmaya karşı gösterdikleri direncin ölçülmesinde kullanılır. Özellikle tutkalların girdi kontrol testlerinde kullanılmaktadır.
R&D and LaboratorySilikon tayin cihazı (XRF)Silikon kaplanmış yüzeylerde, X-ışını floresans prensibi kullanılarak, silikon miktarının kantitatif olarak metrekare başına düşen gram cinsinden ölçümünde kullanılır.
R&D and LaboratoryYumuşama Noktası Tayin CihazıHalka bilye metodu ile tutkalın yumuşama noktasının tayini amaçlı kullanılmaktadır. Yumuşama Noktası (Ring and Ball) Test Cihazı, karıştırıcı, iki adet çelik bilye, bilye tutucu, iki adet yüzük, ısıya dayanıklı cam beher ve termometreden oluşmaktadır.