fabrika 2

KOROZO, kişisel bakım ürünleri alanındaki üretimine 2006 yılında SAREKS markasıyla başlamıştır.

SAREKS kısa süre içerisinde yaptığı çalışmalar sonucunda bebek bezi, yetişkin bezi ve kadın pedi üreticilerine yönelik yan bant, ön bant, backsheet ve elastik kulak üretimi alanlarında uzmanlaşmıştır.

Ulaştığı büyüklükten ötürü, SAREKS’in Korozo İstanbul fabrikasından bağımsız bir alana taşınması zorunlu hale geldiğinden, 2013 yılında SAREKS, İstanbul’dan 75km uzaklıkta Çerkezköy’deki yeni & modern fabrikasına taşınmıştır.

1 Ocak 2015’ten itibaren, Sareks Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. resmi ünvanına kavuşmuştur.

SAREKS, örme, ekstrüzyon kaplama, laminasyon, baskı, dilimleme gibi karmaşık üretim teknolojisi çözümlerinin tamamını kendi bünyesinde sağlayabilen ve kendi kendine yetebilen bir yapıdadır. Aynı zamanda depolama imkanlarına da sahiptir.

Dünya çapındaki teslimatları, kısa terminleri, kişiye özel üretimleri ve tek fabrikada entegrasyonuyla SAREKS, müşterilerine türlü avantajlar sunmaktadır.

KOROZO’dan gelen esnek ambalaj tecrübesiyle, SAREKS bez ve ped üreticilerine komponentten başlayarak, bez ve ped torbaları da dahil sunabildiği ürünleriyle, paket çözümler sunabilen Türkiye’deki tek üreticidir.

2016’da yapılan son geliştirmeler sonucunda SARROOF markası doğmuş ve grubun inşaat sektörüne yönelik markası olarak SAREKS yapısı altında faaliyetlerine başlamıştır. SARROOF, çatı, cephe, ıslak zeminler ve otomotiv endüstrileri için çözümler sunmaktadır.

İleri teknolojileri ve güçlü Arge altyapısı ile, SARROOF piyasaya hızlı yenilikler getirmeyi hedeflemektedir.

SAREKS toplamda 50.000 m2’lik  fabrika sahası içerisinde, 120’ün üzerindeki teknik personeli ve 16,000 m2’lik kapalı alanıyla hizmet vermektedir.

SAREKS’in şu anda 35 ülkeye ihracatı bulunmaktadır. Ayrıca Fransa, Almanya ve İngiltere’de ofisleri yer almaktadır.

ISO 9001 sertifikası beraberinde, Kalite Kontrol ekibi tüm zorunlu testleri kendi bünyesinde yapabilme imkanlarına sahiptir.

Sahip olduğu dinamik yapı sayesinde, SAREKS tüm sektörde liderlik hedeflemektedir ve Korozo’nun ambalaj sektöründeki üstün pozisyonunu rol modeli olarak almaktadır.